Przejdź do menu głównego | Przejdź do podmenu | Przejdź do treści

treść

Posiedzenie Zespołu Trójstronnego do Spraw Ochrony Zdrowia.

27-07-2018

26 lipca 2018 r. w CPS Dialog odbyło się posiedzenie Trójstronnego Zespołu do Spraw Ochrony Zdrowia, któremu przewodniczyła Współprzewodnicząca Zespołu, p. Krystyna Ptok. W spotkaniu udział wzięli: Łukasz Szumowski, Minister Zdrowia, Andrzej Jacyna Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia, Zofia Małas, Prezes Naczelnej Izby Pielęgniarstwa i Położnych. Posiedzenie w całości było poświęcone Porozumieniu zwartemu w dniu 9 lipca 2018 r. pomiędzy Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Pielęgniarek i Położnych, Naczelną Izbą Pielęgniarek i Położnych, a Ministrem Zdrowia i Narodowym Funduszem Zdrowia.

Minister Zdrowia przedstawił informację na temat ww. Porozumienia, które m.in. zawiera dla  pielęgniarek i położnych: wzrost wynagrodzeń zasadniczych, zmiany w zakresie norm zatrudnienia, płatnego urlopu szkoleniowego.

Strona społeczna stwierdziła, że porozumienie które faworyzuje tylko pielęgniarki i położne, zantagonizowało poszczególne grupy i podzieliło środowisko, aby uzdrowić sytuację w służbie zdrowiapotrzebne są zmiany systemowe, a nie doraźne. 

 

NSZZ Solidarnośćpoinformowała, o wniosku do pana Premiera o spotkanie dotyczące ww. Porozumienia oraz wystąpieniu do Rady Dialogu Społecznego o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia.

do góry Ostatnia modyfikacja: 19-07-2019
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Departament Dialogu i Partnerstwa Społecznego

Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: