Przejdź do menu głównego | Przejdź do podmenu | Przejdź do treści

treść

Nowi członkowie rządu w Radzie Dialogu Społecznego

09-02-2018

7 lutego 2018 roku odbyła się uroczystość powołania nowych członków rządu w skład Rady Dialogu Społecznego. W wydarzeniu udział wzięli Prezydent RP Andrzej Duda, Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, członkowie Prezydium Rady wraz z Przewodniczącą, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietą Rafalską, a także nowo powołani ministrowie.

Prezydent Andrzej Duda na wniosek Prezesa Rady Ministrów powołał w skład Rady Dialogu Społecznego następujące osoby:

  • Teresę Czerwińską – Ministra Finansów.
  • Jerzego Kwiecińskiego – Ministra Inwestycji i Rozwoju;
  • Joachima Brudzińskiego – Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji;
  • Łukasza Szumowskiego – Ministra Zdrowia;
  • Wiesława Janczyka – Sekretarzowi Stanu w Ministerstwie Finansów

Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim Prezydent Andrzej Duda poinformował, że nominacje do Rady Dialogu Społecznego mają związek z rekonstrukcją rządu. W swym przemówieniu wyraził zadowolenie z dotychczasowych prac Rady. Stwierdził, że zajęła się ona wieloma sprawami ważnymi dla polskiego państwa, a związanymi z pobudzeniem rozwoju gospodarczego i zwiększeniem zamożności polskiego społeczeństwa. Prezydent życzył nowo powołanym, jak i pozostałym członkom Rady, aby współpraca między stronami rządową, pracowników i pracodawców rozwijała się możliwie dobrze. Przypomniał również, że pod koniec stycznia br. skierował do Sejmu projekt nowelizacji ustawy o RDS. Zakłada on zwiększenie kompetencji Rady, która będzie mogła opiniować nie tylko ustawy, ale także rządowe strategie i programy.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że przedsiębiorcy, pracownicy oraz administracja publiczna są bardzo ważni w prowadzeniu "dobrego dialogu", a dzięki niemu można starać się wypracować rozwiązania służące całemu społeczeństwu.

Przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego i minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska nowym członkom Rady życzyła satysfakcji z wykonywanych zadań - ,,Dziękuję za wskazanie i powołanie nowych przedstawicieli strony rządowej do Rady Dialogu Społecznego. Kolegom ministrom gratuluję tego zaszczytu. Wierzę, że w tym składzie będziemy jeszcze sprawniej prowadzić dialog”.

Najbliższe posiedzenie Rady Dialogu Społecznego odbędzie się 16 lutego 2018 roku.

do góry Ostatnia modyfikacja: 15-02-2019
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Departament Dialogu i Partnerstwa Społecznego

Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: