Przejdź do menu głównego | Przejdź do podmenu | Przejdź do treści

treść

Warsztaty online nt. przeciwdziałania pracy przymusowej - 28.10.2020 r.

20-10-2020

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej we współpracy z Polskim Instytutem Praw Człowieka i Biznesu organizują w dniu
28 października br. warsztaty online, których tematem będzie prezentacja narzędzi w zakresie przeciwdziałania pracy przymusowej w operacjach wewnętrznych oraz łańcuchu dostaw. Warsztaty skierowane są do organizacji – zarówno firm, jak i jednostek administracji publicznej czy organizacji pozarządowych, które chcą prowadzić działalność społecznie odpowiedzialną.

Narzędzia obejmują kwestie określania ryzyka i identyfikowania pracy przymusowej, procedury należytej staranności oraz monitorowania postępów i tworzenia planów naprawczych. Warsztaty poprowadzą eksperci, praktycy z firm oraz przedstawiciele instytucji odpowiedzialnych za monitorowanie i ściganie pracy przymusowej.

Prezentowane na warsztach narzędzia są częścią publikacji „Praca przymusowa. Poradnik: jak ją rozpoznać i jej przeciwdziałać” opracowanej przez interdyscyplinarny zespół ekspertów Grupy Roboczej ds. Relacji z Osobami Świadczącymi Pracę działającej przy Zespole ds. Zrównoważonego Rozwoju i Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw – organie pomocniczym Minister Funduszy i Polityki Regionalnej.

Zachęcamy do dzielenia się informacjami o wydarzeniu i wzięcia udziału.

Więcej informacji oraz rejestracja na warsztaty pod linkiem: 

https://www.gov.pl/web/fundusze-regiony/grupa-robocza-ds-relacji-z-osobami-swiadczacymi-prace

Po zarejestrowaniu uczestnik otrzyma emaila z linkiem do wydarzenia.

 

do góry Ostatnia modyfikacja: 25-11-2020
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Departament Dialogu i Partnerstwa Społecznego

Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: